STRONA GŁÓWNA
O SZKOLE
WSPOMNIENIA
Z ŻYCIA SZKOŁY
SAVOIR - VIVRE
MISJA I ZADANIA
DOKUMENTY SZKOŁY
ORGANIZACJA
ROKU SZKOLNEGO
PLAN LEKCJI
GRONO PEDAGOGICZNE
SAMORZĄD  SZKOLNY
ŚWIETLICA
DLA NAUCZYCIELI
DLA UCZNIÓW
DLA RODZICÓW
 RADA RODZICÓW
 PUBLIKACJE
PODRĘCZNIKI
PATRON
PROJEKTY
PROGRAMY
ARCHIWUM
NOWOCZESNA EDUKACJA
KONKURSY
KOŁA ZAINTERESOWAŃ
ŚWIETLICA
POPOŁUDNIOWA
KLUB 4H
KRONIKA SZKOŁY

   

         Realizacja zadań konkursowych w roku szkolnym 2015/2016

Realizacja zadań konkursowych w roku szkolnym 2016/2017
 
Zadanie nr 1

Wycieczka do piekarni pana Grzegorza Siwka.”


W związku z realizacją zagadnień związanych z procesem powstawania chleba, uczniowie klas trzecich zwiedzili piekarnię p. Grzegorza Siwka. Poznali kolejne etapy produkcji pieczywa, obejrzeli maszyny wykorzystywane w piekarni, dowiedzieli się czym różnią się poszczególne rodzaje pieczywa. Właściciel, który był naszym przewodnikiem, opowiedział, że w piekarni  podtrzymywana jest tradycja wypieku „szczodroków”, bułek, którymi szczodre gospodynie obdarowywały kolędników.  Są one wpisane na Listę  Produktów Tradycyjnych resortu rolnictwa. Na koniec spotkania dzieci podziękowały za przekazane informacje i możliwość zwiedzenia piekarni. Zostały poczęstowane świeżym chlebem.Zadanie nr 2

Wycieczka do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Chęcinach.


Dnia 26 października uczniowie klasy III a i III b udali się do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Chęcinach. Głównym celem wycieczki był udział w warsztatach edukacyjnych „Ekodzieciaki – edukacja od najmłodszych lat”, organizowanych przez Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne oraz zwiedzenie centrum . Podczas warsztatów dzieci poznały właściwości wody, eksperymentalnie zbadały jej odczyn, skonstruowały prosty filtr, nauczyły się prawidłowo segregować śmieci.
W ramach tematu „Poznaj siebie” badały właściwości różnych substancji za pomocą zmysłów. Po zakończeniu warsztatów, zwiedzając centrum dzieci miały możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem i budową ludzkiego organizmu. Doświadczalnie mogły sprawdzić  jak działa układ oddechowy , krwionośny, nerwowy, pokarmowy.
Przekonały się jak człowiek może dbać o dobra kondycję swojego organizmu.
Wycieczkę  zakończyła wspinaczka na wzgórze zamkowe i podziwianie jesiennej panoramy Chęcin.
OFICJALNA STRONA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W ZAWICHOŚCIE   2006 ©  SP nr 1 « Admin_EwaF